Чи потрібно повідомляти ДФС про початок роботи працівників за суміщенням?

Ні. Не потрібно.

При розгляді цього питання потрібно відрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення».

 

         Нагадаємо, що згідно з положеннями ч.3 ст.24 КЗпП України  до Державної фіскальної служби повідомлення про прийняття працівника на роботу подається при укладанні трудового договору з працівником.

         Порядок  такого повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначено постановою Кабінету Міністрів України  від 17.06.2015 р.№ 413 (далі — Порядок № 413).

         Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час не тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України,Міністерства юстиції України, Міністерства 

фінансів України від 28.6.1993 р.№43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»).

         Тобто повідомлення до Державної фіскальної служби при укладанні трудового договору за сумісництвом надсилається.

 

         А Суміщення передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи протягом  встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни) (Інструкція Держкомпраці СРСР, Мінфіну СРСР та ВЦРПС від 14.05.1982 № 53-ВЛ; ст. 105 КЗпП України).

         Тобто у разі покладання на працівника додаткової роботи в порядку суміщення окремий трудовий договір не укладається.

         Тож, подавати повідомлення  до Державної фіскальної служби про суміщення не потрібно.

 

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін