Іноді роботодавець застосовує надурочні роботи. Як здійснюється оплата праці за надурочні години?

Відповідь Надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня (ст. 62 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

         Питання оплати роботу у надурочний час врегульовани ст. 106 КЗпП.

         Робота в надурочний час за погодинною системою оплати праці оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

         За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години.

         На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 61 КЗпП). У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

         Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін