Іноді роботодавець застосовує роботу у нічний час. Як здійснюється оплата праці за нічний час?

Відповідь  Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.          

Тривалість роботи в нічний час визначено ст. 54 КЗпП України.

         Робота у нічний час згідно ст. 108 КЗпП України оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

         Додатком 3  «Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих, територіальних угодах та колективних договорах» до Генеральної угоди від 23.08.2016 р. про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки встановлено, що за роботу у нічній час встановлюється доплата 35  відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час; за роботу у вечірній час - з  18 до 22  години (при багатозмінному режимі роботи) -  20  відсотків годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи в такий час.

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін