Повідомлення до ДФС подане, а працівник не приступив до роботи. Що робити?

         Законодавець передбачив можливість виправлення помилок роботодавцем або необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Яким чином?

         Для початку нагадаємо, що ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         Тобто, до початку роботи працівника інформація про його прийом на роботу має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

         Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

         П.2 додатка до зазначеної постанови встановлено реквізити, які дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу: тип: «початкове» або «скасовуюче».

         Таким чином, у разі якщо роботодавцем було подано повідомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так і не приступив до виконання обов’язків, то роботодавцем подається повідомлення про прийняття працівника на роботу тип «скасовуюче».

 

 

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін