Працюю на ринку, який працює іноді у святкові дні. Як здійснюється оплата праці за роботу у святкові дні?

Відповідь  Святкові і неробочі дні встановлено ст. 73 КЗпП України.

         Робота у святковий і неробочий день відповідно до ст. 107 КЗпП України оплачується у подвійному розмірі:

         - відрядникам - за подвійними відрядними розцінками; 
         -   працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
         -     працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

         Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

         На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

 

Старший інспектор Головного

Управління Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін