01.11.2018

31.10.18 р. в районному історико – краєзнавчому музеї відбулась презентація книги кандидата історичних наук,

  31 жовтня 2018 р. в лекційній залі районного історико – краєзнавчого музею відбулась презентація книги кандидата історичних наук, завідувача кафедри історії України Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського А.В. Красножона «Фортеці та міста північно – західного Причорномор’я (XV – XVIII ст..)».

Зі змістом монографії присутніх ознайомила Олена Болотенко, провідний консультант сектору організаційної роботи та інфоримаційної політики апарату райдержадміністрації, саме якою Андрій Васильович передав до музею свою наукову працю.

У монографії розглядається історія фортець Північно – Західного Причорномор`я XV – XVIII ст.. в контексті розвитку оборонних комплексів від кам’яної замкової архітектури до бастіонних фронтів. Піднімаються питання типології, походження, датування, локалізації об’єктів на різних етапах існування. Згадується і Татарбунарська фортеця. Особливу увагу приділено історичній топографії міст середньовічного молдовського, грецького, вірменського та османського періодів. До наукового обігу введено десятки історичних планів і зображень, матеріалів які публікуються вперше.

Дана монографія зайняла гідне місце в музейній науковій бібліотеці та завжди відкрита для істориків, археологів, мистецтвознавців та краєзнавців.