11.01.2020

При Одеській ОДА створили громадську дитячу раду

 

У зв’язку з тим, що голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций оголосив 2020 рік в регіоні Роком дитини і сім’ї, 10 січня в ОДА створили  громадську Дитячу раду Одещини. До її складу ввійшли 32 школяра. Серед учасників зустрічі були представники кожного району - обдарована молодь, підлітки з інтернатів, прийомних родин, діти з особливими потребами, хлопчики та дівчатка з Донбасу.
   Делегатом від Татарбунарського району стала талановита  учениця 11 класу,  президент «Шкільної  держави успіху» КЗ «Дивізійська ЗОШ І - ІІІ ступенів» Древаль Анна.

Коли Анна приїхала додому, вона поділилася враженнями від зустрічі з очільником області: "Насамперед усім дітям була проведена цікава екскурсія в приміщенні ОДА. Нам розповіли, як проходять робочі дні чиновників, і як проводяться сесійні засідання.
   А потім з нами зустрівся  замісник голови обласної ради Юрій Дімчогло. 
Він запросив усіх дітей до сесійної зали, де ми сіли на місця депутатів і змогли відчути себе в ролі державних обранців.
Юрій Дмитрович цікаво розповів про роботу Одеської обласної ради. Ми задавали йому безліч актуальних питань, на які отримали  ґрунтовні  відповіді.
Після цього відбулася зустріч з керівником ОДА Максимом Васильовичем Куцим, який  запропонував нам поділитися ідеями того, як би ми хотіли розвивати нашу область, особисте життя, життя тих людей, які нас оточують. Адже іноді дитячі думки та пропозиції виявляються досить ефективними і корисними для сучасних демократичних реформ.
 Кожен учасник першого засідання Дитячої ради назвав по одній, на його думку,  найважливішій проблемі в регіоні. 
 Я вважаю, що на сьогодні в нашому районі нагальними є питання якісного дозвілля дітей та забезпечення сучасним спортивним обладнанням кожного шкільного спортзалу та майданчика.
Дітей також турбує екологічна ситуація в області, проблеми з доступністю для людей з інвалідністю, роздільний збір сміття,  допомога сиротам.
  В кінці зустрічі делегати сформували напрямки, які стануть пріоритетними для  роботи Дитячої ради.
- Деінституалізація (поступовий перехід від інтернатів до прийомних будинків сімейного типу та прийомних родин)
- Забезпечення необхідним обладнанням дітей з інвалідністю, інклюзивного навчання. 
- Організація дозвілля для дітей області. 
- Екологічна освіта.
- Фінансова підтримка спортивної сфери. 
- Працевлаштування молоді.
В кінці зустрічі Максим Васильович сказав,  що буде регулярно проводити такі зустрічі та дослухатися  до думок та пропозицій дітей. 
Конференція пройшла на одному диханні, всі учасники були в захваті від почутого і побаченого. Емоцій і вражень вистачить усім  на довго.  А ще ми  безкоштовно відвідали «Музей Цікавої Науки» та отримали новорічні солодощі.
Обіцяю, що буду активно працювати в створеній Дитячій раді Одещини та намагатимусь разом з усіма покращити локальні проблеми школярів району".