03.06.2020

Посуха - надзвичайна ситуація місцевого рівня.

На даний час однією з проблемних питань для нашого району залишається надзвичайна ситуація, спричинена посухою, яка завдала незворотних наслідків посівам зернових культур та призвела до їх загибелі.
Всі аграрії дуже стурбовані даним фактом, адже посуха тягне за собою цілу ланку питань, які неможливо буде вирішити без додаткової підтримки держави. Перш за все, мова йде про виплати орендної плати за паї, за рахунок яких живуть більшість селян. Надходження до місцевих бюджетів також істотно зменшаться. Також критичним є відсутність коштів у сільгосптоваровиробників для проведення польових робіт на наступний сезон та ін.
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України надана інформація щодо можливого алгоритму отримання коштів з резервного фонду бюджету у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам, або призвела до їх загибелі. Для того, щоб отримати допомогу, сільгосптоваровиробникам потрібно буде зібрати, зазначений в Алгоритмі пакет документів, який визначить збитки і підтвердить факт стихійного лиха.
Наразі Татарбунарською райдержадміністрацією проводиться робота по збору матеріалів сільгосптоваровиробників для їх подальшого узагальнення та надання для експертного висновку до Одеської обласної державної адміністрації.
Варто відмітити, що до райдержадміністрації надано 235 актів обстеження та списання загиблих площ посівів. Повні пакети документів зібрали 59 сільгосптоваровиробників на загальну площу – 34597 га, сума завданих збитків становить – 572399 тис. грн.
Станом на 28.05.2020 року зібрані пакети документів направлено до Одеської обласної державної адміністрації, відповідно до порядку використання коштів, затвердженого Постановою КМУ від 29.03.2002 року № 415.