02.09.2020

Не паліть сміття! Це шкодить здоров’ю та довкіллю

 

Цього літа ми все частіше помічаємо їдкий дим. Деякі місцеві жителі спалюють сміття, не задумуючись про те, що це шкодить оточуючим. Проте це протизаконно та загрожує адміністративним покаранням.
Варто пам’ятати, що той, хто спалює листя - отруює не лише себе, а й всіх довкола. Адже при згорянні однієї тони сухої рослинності у повітря піднімається близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з ним вивільняються пестициди, автомобільні викиди та радіонукліди, накопичені рослинами впродовж року. Часто-густо з листям горить сміття, що призводить до більшого забруднення атмосферного повітря.
Слизова оболонка дихальних шляхів не здатна протистояти збудникам захворювань, коли подразнена димом. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. При тлінні вологого листя з димом у повітря вивільняються діоксини.
Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу для природи: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин. Заборонено також спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень, адже виникає загроза загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод.