12.10.2018

Комісія по легалізації заробітної плати

  Питання легалізації заробітної плати, недопущення її виплати нижче мінімального рівня перебуває на постійному контролі керівництва районної державної адміністрації. Активно працює у цьому напрямку й комісія з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати. Її чергове засідання відбулося 9 жовтня 2018 року під керівництвом тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника голови районної державної адміністрації Алли Некраш.
На засіданні були присутні члени комісії, а також запрошені суб’єкти господарювання.
Алла Дмитрівна зазначила, що комісією з початку року здійснено 13 виїздів по населеним пунктам району та обстежено понад 140 суб’єктів підприємницької діяльності та виявлено 84 порушення. За результатами проведеної роботи легалізовано 30 робочих місць. Також повідомила, що за оперативними даними з початку жовтня вже легалізовано 14 робочих місць. 
Під час засідання комісії було проведено роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання, що виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня та щодо легалізації трудових відносин з найманими працівниками. Всі запрошені, даючи свої пояснення, визнали свої порушення законодавства і зобов’язалися усунути їх в найкоротші терміни.
Підсумовуючи засідання, Алла Некраш дала доручення підготувати перелік тих порушників, що не з’явилися на комісії та подати даний перелік до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби, Держпраці для подальшого опрацювання та здійснення перевірок. Також зауважила, що діяльність комісії продовжуватиметься у межах повноважень – проведення співбесід з суб’єктами господарювання як на засіданнях комісій так і при здійсненні моніторингів.

Інформує відділ економічного розвитку і  торгівлі районної державної адміністрації