26.07.2018

Обережно АЧС в Татарбунарському районні!

До Татарбунарської РДЛВМ 23 липня 2018 року надійшло анонімне повідомлення від невстановленої особи, що на території біля біотермічної ями  с Дивізія розкидані трупи свиней. Був здійснений виїзд  проведене обстеження,  в результаті чого  виявлено два трупи свиней, не ідентифікованих,  приблизно шестимісячного віку, напіврозкладених, в стадії гноїння. Більше трупів свиней не виявлено.


Фахівцями Татарбунарської РДЛВМ у присутності голови Дивізійської сільської ради Мангул Р.Я., 23.07.2018 року було відібрано дві трубчаті кістки в 14:30. Патологічний матеріал 23.07.2018 року направлений до Одеської філії ДНДІЛДВСЕ для встановлення причин загибелі.


Згідно результатів досліджень Державного науково – дослідного  інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно - санітарної експертизи у патматеріалі від свиней, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней ( звіт від  24.07. 2018 р № 008234 п.м./18).


Згідно протокольних рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Татарбунарській районній державній адміністрації від 25.07.2018 року № 5 та Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Татарбунарської районної державної адміністрації від 25.07.2018 року № 12 було визначено:

1. Оголосити територію села Дивізія Татарбунарського району, Одеської області спалахом АЧС  та встановити карантин;  

2. Визначити зоною захисту територію яка безпосередньо межує з спалахом (село Дивізія)  радіусом 10 км до якої входять населені пункти: с. Дивізія, с Безим,янка, с Лиман, с Веселе, с Садове, с В. Балка, с Жовтояри, с. Маразліївка, с. Нове .

3. До стабілізації епізоотичної ситуації заборонити торгівлю живими свинями та продукцією від них на місцевих ринках, які ввійшли до зон захисту та нагляду, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл за наявністю супровідних ветеринарних документів.

4. На період до зняття карантину реалізація продукції тваринного походження, забитих на бойнях, які мають експлуатаційний дозвіл, дозволяється тільки по ветсвідоцтвах Ф-2.

5. Карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Татарбунарській РДА не раніше ніж через 40 днів.