20.05.2020

Сьогодні до Татарбунарського району прибули два спеціалізовані санітарні автомобілі екстерної медичної допомоги типу «В»

Сьогодні до Татарбунарського району прибули два спеціалізовані санітарні автомобілі екстерної медичної допомоги типу «В» для Приморського та Тузлівського пунктів екстреної медичної допомоги.
Автомобілі зустрів голова райдержадміністрації Андрій Чечило, разом з заступником райдержадміністрації Олексанром Куделею, депутатом Одеської обласної ради Трифоном Антовим, в.о. генерального директора КНП «Татарбунарська Центральна районна лікарня» Олександром Карпенко.
До району автомобілі передав керівник відокремленого підрозділу «Арцизька станція екстерної (швидкої) медичної медицини» Микола Кваша.
В рамках реалізації пілотного державного проекту розвитку системи екстреної медичної допомоги Одеська область отримала субвенцію з державного бюджету на закупівлю автотранспорту, придбання обладнання та медичних засобів для навчально-тренувального стимуляційного центру, придбання апаратно-програмного комплексу для оперативно диспетчерських служб.
Автотранспорт закуплено на умовах співфінансування на загальну суму 165 319 815 грн., з яких – 75% коштів виділено з державного бюджету (123 989 861,25 грн.) та 25 % було виділено обласного бюджету (41 329 953,75 грн.).
В Татарбунарах базується підстанція екстерної медичної допомоги, яка має у своєму підпорядкуванні два пункти постійного базування у Приморському та Тузлах.
На теперішній час Татарбунарська підстанція вже має один автомобіль. У майбутньому планується доукомплектувати її ще одним автомобілем.
Кожен автомобіль обладнаний дефібрилятором, пульсоксиметром, електрокардіографом, вакуумними шинами, ношами та іншим обладнанням, яке буде використовуватися для надання екстреної медичної допомоги. По суті - це реанімація. Кожен виїзд швидкої буде рятувати життя мешканців Татарбунарської громади.