27.03.2019

ШУКАЄМО КАНДИДАТІВ У БАТЬКИ-ВИХОВАТЕЛІ

 

На первинному обліку служби у справах дітей Татарбунарської районної державної адміністрації перебувають 7 дітей, рідних між собою: Людмила (10 років), Олена (8 років), Євгенія (7 років), Катерина (5 років), Віталіна (4 роки), Володимир (3 роки) та Марія (1 рік та 4 місяця). Фото дітей розміщені на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України в розділі «Діти». Номера карток: 302124, 302128, 302132, 302126, 302116, 302117, 320756.

Рішенням суду їх одиноку матір позбавлено батьківських прав, а родичів, які б мали бажання та можливість прийняти дітей на виховання в свою сім’ю, немає.

У зв’язку з тим, що роз’єднання братів та сестер заборонено законом, а більшість кандидатів готові усиновити одну-дві дитини, максимум трьох дітей, влаштування такої кількості дітей в сім’ю наразі проблематично. Понад рік діти перебувають в державному закладі. 
Єдиною можливістю влаштувати цих гарних, цікавих, допитливих, добрих, життєрадісних дітей в сім’ю, не роз’єднуючи їх, є створення дитячого будинку сімейного типу
Що таке дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)? Це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш, як 5 дітей-сиріт чі дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому, загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Діти-вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними повноліття (18 років), а в разі продовження навчання – до 23 років або до закінчення ними відповідного навчального закладу.
Необхідною умовою для створення ДБСТ є підготовка кандидатів в батьки-вихователі до соціальної ролі вихователів прийомних дітей, що забезпечується проходженням спеціального навчання (тренінг-курсу).
Від існуючих форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я), ДБСТ відрізняються перш за все тим, що держава надає сім’ї, яка бере на виховання дітей, матеріальну та соціальну підтримку. Виплата державної соціальної допомоги здійснюється впродовж всього періоду проживання дитини в дитячому будинку сімейного типу. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Батькам вихователям гарантовано грошове забезпечення. Також, законодавством передбачено відрахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за батьків-вихователів із сум їх грошового забезпечення. Крім того, при створенні дитячого будинку сімейного типу, батькам-вихователям надається індивідуальний житловий будинок або багатокімнатну квартиру. Надане в користування житлове приміщення повинне бути обладнане необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку. Дитячому будинку сімейного типу може надаватися у користування земельна ділянка для ведення садівництва та городництва поблизу, де розташований будинок та транспортний засіб.

Всіх кого зацікавила зазначена інформація просимо звертатись до служби у справах дітей Татарбунарської районної державної адміністрації за адресою: м. Татарбунари, вул. Горького, 1, кабінет № 4. Телефон: (04844) 3-23-31.

Мешканці Одеської області можуть отримати інформацію про дітей в службі у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації за телефоном: (048) 728-35-44, 728-37-95.»

Т.в.о начальника служби у справах дітей 
районної державної адміністрації О.П.Данильченко