11.10.2018

Субсидії на опалювальний сезон

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону. 
Перерахунок субсидій на новий опалювальний період розпочнеться у жовтні, з початком опалювального сезону, а для домогосподарств, які використовують електричну енергію для індивідуального опалення, субсидія розраховується з 16 жовтня. 
Громадянам, у яких нічого в родині не змінилося: доходи залишилися на тому ж рівні, що й були, не змінилася кількість членів родини (нікого нового не прописали, не виписали), оновлювати документи не потрібно, субсидії їм перерахують автоматично. Однак є частина громадян, яким для отримання допомоги від держави на оплату житлово-комунальних послуг слід оновити документи.

Хто мусить заново оновлювати документи?

За новими правилами нарахування субсидії, які діють з травня 2018 року, для нарахування субсидій громадянам обов’язково слід оновити документи – заново написати заяву і заповнити декларацію про доходи – за таких умов: 
– якщо у домогосподарстві проживають особи, які не мають доходів; 
–якщо дохід хоч одного працездатного члена родини менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати; 
–якщо працездатні члени родини не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом трьох місяців; 
– якщо у домогосподарстві є особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають, 
– внутрішньо переміщені особи; 
– особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою; 
– особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків).

Житлова субсидія не призначається:

1.Якщо загальна площа квартири перевищує 120 м2 чи індивідуального будинку – 200 м2 (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування), про субсидію мусять забути і житлово-комунальні послуги оплачувати без державних субвенційних коштів. 
2. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів сім’ї має у своєму володінні транспортний засобів (окрім мопеда), з дати випуску яких минуло менше п’яти років. Виняток є лише для тих, хто отримав транспортні засоби безкоштовно чи придбав на пільгових умовах через підрозділи соцзахисту. 
3. Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді: 
-відсутні доходи;
-середньомісячний дохід був менший за розмір мінімальної заробітної плати;
-не був сплачений єдиний соціальний внесок у розмірі, не менше ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців; 
-особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи.
4. Будь-хто із складу домогосподарства або членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або одноразово оплатили будь-які послуги на суму понад 50 тис. грн., втрачають право на субсидію. 
4. Боржники. Тим домогосподарствам, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг понад два місяці (на суму, яка перевищує 340 грн.), субсидію не перерахують, поки не погасять заборгованості.

Нововведення що діють цього опалювального періоду

Обов’язковий платіж мають сплачувати всі без винятку. Раніше ця оплата не була обов’язковою. Якщо люди економно використовували газ, воду, електроенергію і вкладалися в розмір субсидії або коли на особових рахунках мешканців були переплати, то вони обов’язковий платіж могли не платити. Навесні це правило скасували і тепер обов’язковий платіж повинні платити всі. У кожного сума цього платежу буде різна, оскільки залежить від сукупного доходу всіх членів родини.

Інформує управління соціального захисту населення райдержадміністрації