09.10.2018

Візит президента України Петра Порошенка до м. Болград

  5 жовтня 2018 року президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки завітав у місто Болград. Районна державна адміністрація, на чолі з головою Пітаком Русланом Івановичем, забезпечила поїздку всім, хто виявив бажання, на урочисті заходи до міста Болград, яке змінилося за останній час. Велика площа перед Болградською районною державною адміністрацією повністю вкрита плиткою-бруківкою. На площі споруджений дивовижний скляний палац для весільних церемоній, оновлений Меморіал Слави з фонтаном і сучасними скульптурними композиціями. Вразив, також, своєю красою старовинний Собор та дбайливо доглянуті квітники біля нього. Поряд - парк в осінньому золоті. Все це дуже приємно здивувало гостей міста.

Петро Олексійович під час робочої поїздки відвідав гімназію ім. Раковського у м. Болграді, взяв участь в урочистих заходах з нагоди 160-річчя гімназії. Президент України та прем’єр – міністр Болгарії привітали учнів та вчителів на святковій лінійці. Президент з вдячністю згадав свої перші роки навчання, які він провів у гімназії Раковського. Петро Порошенко заявив, що гімназія імені Раковського є однією з найкращих в Україні завдяки висококваліфікованим вчителям та наголосив на пріоритетності політики захисту прав національних меншин в Україні. «В першому класі я почав вивчати французьку мову. І це було абсолютне диво, що в райцентрі ми вивчали французьку мову. А сьогодні тут усі блискуче володіють болгарською мовою. Для мене це є принципово. Бо хтось там каже, що ніби існує загроза асиміляції болгар в Україні. Ні. Це не просто неправда. Це суперечить нашій політиці. Бо захист національних меншин є першим нашим пріоритетом», - підкреслив Президент України. При цьому він зазначив, що освітня реформа, запроваджена в Україні, в тому числі і за президентської ініціативи, «точно захищає тих, хто вивчає різні мови, включно і болгарську». Петро Олексійович повідомив про свої домовленості з Прем’єр-міністром Болгарії про відкриття болгарського навчального закладу в місті Одесі та відкриття в Софії Українського культурного центру. Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов повідомив про домовленість обміну учнями між гімназіями в Болграді та Софії з метою поглибленого вивчення болгарської мови. В свою чергу, Віце-президент Республіки Болгарія Іліяна Йотова, говорячи про підтримку болгарської мови в Україні, зауважила: «Скільки живе мова - стільки живе й національна меншина».
Також, Петро Порошенко взяв участь в церемонії відкриття оновленого Меморіалу Слави – пам’ятника учасникам бойових дій. Пам’ятник споруджено для увічнення пам’яті загиблих воїнів у Другій світовій війні та в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Президент подякував болградцям за мужність у захисті нашої країни та повідомив, що на сьогодні 180 жителів Болградського району брали участь в АТО. Четверо з них героїчно загинули, захищаючи рідну Україну. «Ми високо цінуємо вашу участь у бойових діях на Луганщині та Донеччині. Так само цінуємо і подвиг старших поколінь. Нехай цей Меморіал стане свідченням того, що Україна завжди пам’ятатиме тих, хто віддав своє життя, захищаючи мир, свободу, волю, демократію українського народу», – наголосив він. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.