Твоя душа давно в блакиті

В спокійнім, вічнім, світлім Домі.

Та залишились вірші-квіти.

Ми їх взяли собі на спомин.

                                          Л. Павлюк

4 лютого в читальному залі  Татарбунарської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір-пам’ять, присвячений нашому земляку, талановитому самобутньому поету Валентину Гресю.  Ініціаторами  цього заходу стали небайдужі люди, шанувальники його таланту, ті , хто особисто спілкувався з Валентином Григоровичем за його життя - Валентина Щеголькова, Лариса Павлюк, працівники бібліотеки. В призначений час в затишному залі зібралося  багато людей. Особливо тішило те, що серед присутніх були представники молодого покоління - шанувальників та виконавців поезії митця. Серед них учні Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» та ЗОШ №1 ім. В.З. Тура Писларь А., Паюл Е., Топалова А., Коваленко О., Бондарюк Н., Притула Д, Січова В. та Майборода О.  Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Неспокій серця і душі», на якій представлені збірки поезій В. Греся  та  поетів нашого краю, а також  слайд - презентацію  із  фотографій, на яких зображений Валентин Гресь.

Відкрила вечір ведуча Лариса Миколаївна Павлюк, яка поділилась своїми спогадами про знайомство та  зустрічі з поетом, розповіла  про  його  яскраве та непросте  життя, яке він залишив вісім років тому.

  Багато добрих справ і теплих спогадів лишив митець у душах  всіх, хто його знав, тому,  коли в залі зазвучав запис його голосу, з’явилось відчуття його присутності. Проникливим голосом читав  автор свої вірші «Едельвейс», «Тримайтесь за сонце».

     Особливістю літературного вечора було звучання пісень місцевого композитора Валентини Щеголькової, написані на вірші Валентина Греся. Лунали  «Україна», «Конвалії», «Мої квіти», «Барвінок»  у виконанні Соколової С.,  Крутової П.,  Щеголькової  В. Вчитель музики  ЗОШ №1  Кабак  О.М.  в супроводі гітари проспівала пісню  «Вірую».  Вірші Греся  не раз розрадять, зігріють та  звеселять душу або влучно вразять в кривдників та недругів. Волонтер – шанувальник поезії  Греся,  Алексєєнко Л. віршем «Україна» на Майдані  в  Києві підтримувала українських патріотів  і зараз  передає сплетені маскувальні  сітки  воїнам  АТО разом із збірками віршів  В. Греся.  Вихристюк І. звернулася до молоді із подякою за виконані твори і проханням розповсюджувати їх серед однолітків, незважаючи ні на що.   Завершився вечір  теплими словами вдячності усім присутнім дружини поета Гресь Єфросинії Степанівни. Учням, які  брали участь в цьому  літературному заході,  вдова  поета подарувала по дві  збірки  віршів автора  «Відчуйте мене»  та «Тримайтесь за сонце».  

Про свою творчість поет говорив так: «Поезія – це моє життя. Це – ходіння по муках. До Сонця! Без поезії мене не існує сьогодні і не існуватиме ніколи. Як і без України..»