Боротися з несумлінними учасниками ринку підакцизних товарів на Одещині можна за допомогою смартфону

Для зменшення тіньового обігу підакцизних товарів, збільшення надходжень акцизного податку до бюджету України, а також підтримки рівних умов ведення бізнесу на Одещині було впроваджено інноваційний сервіс «ChecknDrink».

Проект розроблений Головним управлінням Державної фіскальної служби в Одеській області за підтримки ДФСУ та волонтерів у сфері IT.

Сервіс представлений у вигляді мобільного програмного забезпечення та є безкоштовним. Завантажити  його на власний смартфон  можна за посиланням http://checkndrink.com/ .

Мобільне програмне забезпечення ChecknDrink дозволяє перевірити наявність ліцензії на реалізацію підакцизних товарів та термін її дії. У ньому зібрані дані з відкритих реєстрів Державної фіскальної служби України щодо ліцензування виробників та реалізаторів в Одеській області. У відкритому доступі знаходиться інформація щодо  виду ліцензії, коду підприємства, номера ліцензії та терміну дії ліцензії.

Для програмного забезпечення ChecknDrink створено зручну карту області на яку маркерами нанесено кампанії, в яких є ліцензії на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції.

За допомогою служби геолокації в мобільному телефоні, програма визначає місцезнаходження користувача та відображає найближчі підприємства.

Крім того, користувачі додатку зможуть відправити до ДФС скаргу щодо порушення суб‘єктом господарювання законодавства, а саме: повідомити про не видачу фіскального чеку, реалізацію контрафактної продукції, реалізацію продукції неповнолітнім та інші порушення.

Також, сам суб’єкт господарювання може через свій мобільний телефон перевірити термін дії ліцензії для своїх закладів та вчасно продовжити його.