Особливості звітності з єдиного податку 4 групи у разі використання орендованих ділянок

Додаток

                                               до листа від 28-07-2016 року

№7210/9/15-07-01-03-11      

 

Статті на сайт з 21.07.2016 по     28.07.2016

 

Особливості звітності з єдиного податку 4 групи у разі використання орендованих ділянокhttp://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-259345.html

21.07.2016

У разі надання платником єдиного податку четвертої групи сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платнику податку, орендодавець враховує орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації з єдиного податку. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.

У разі оренди сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником єдиного податку четвертої групи, орендарі враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації.

Податкова звітність на поточний рік надається платником єдиного податку четвертої групи не пізніше 20 лютого поточного року до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням платника податку  (загальна звітна) та місцем розташування земельної ділянки (звітна) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ (пп. 295.9.1 п. 291.9 ст. 295 ПКУ). Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 578.

Оновлено порядок реєстру неприбуткових установhttp://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-259765.html

25.07.2016

Зміни регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

Новим Порядком визначено:

-       алгоритм дій для неприбуткових організацій та контролюючих органів при включенні/виключенні неприбуткових організації до/із такого Реєстру;

-       особливості перебування у Реєстрі, включення та виключення неприбуткових організацій з Реєстру в перехідний період до 1 січня 2017 року.

Неприбутковим організаціям необхідно до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими статтею 133.4 Податкового кодексу України.

У разі не подання копії оновлених документів до органів фіскальної служби, такі організації будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій після 1 січня 2017 року.

Відображення у звітності повернення чи вибуття алкогольних напоїв та тютюнових виробівhttp://od.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-260347.html

28.07.2016

У разі повернення раніше придбаної продукції, її обсяги відображаються з від’ємним значенням у тих самих графах (придбання, надходження або реалізації) Звітів № 1-ОА№ 1-ОТ№ 1-РА№ 1-РТ, де такі обсяги вже відображались у попередніх звітах при проведенні первинної операції, тобто:

– зменшують відповідні обсяги придбання, надходження або реалізації за звітний період на обсяги повернення;

– відображаються зі знаком мінус у разі, якщо обсяги повернення перевищують обсяги придбання, надходження або реалізації у звітному періоді.

При цьому у графі «Примітка» до відповідного виду продукції зазначається обсяг та тип проведеної операції (наприклад: «повернуто реалізованих 0,123456 тис.дал, або повернуто отриманих 0,123456 млн. штук).

Повернення продукції відображається у звітах про обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів за той звітний період, у якому відбулось таке повернення. Якщо операції з придбання, надходження або реалізації продукції та її повернення відбулись в одному звітному періоді, обсяги за такими операціями у Звітах № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ не відображаються.

Вибуття, не пов’язане з реалізацією (втрати, розкрадання тощо) алкогольних напоїв та тютюнових виробів відображається у графі «Примітка» Звітів № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ із зазначенням обсягів такого вибуття та наданням відповідних пояснень.

Більш детально з особливостями відображення повернення та вибуття, не пов’язаного з реалізацією (втрати, розкрадання тощо), алкогольних напоїв та тютюнових виробів у звітності можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 115.05).

Сільгосптоваровиробникам-спрощенцям 

слід завчасно подбати  про підтвердження свого статусу

 

Відповідно до п. 292 1.1 ст. 292 1 ПКУ, об'єктом оподаткування для платників єдиного податку 4 групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з п. 2921.3 ст.  2921  ПКУ підставою для нарахування єдиного податку платникам 4 групи є дані державного земельного кадастру та  державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

При цьому ст. 126 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-III визначено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01 липня 2004 року №1952 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" .

 

Про зовнішньоекономічну діяльність
Експортні пропозиції:
Статистика