Спрощено оформлення спадщини членами сім’ї другого ступеня споріднення

31.03.2017

Законом України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини.

Зокрема, встановлено, що об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Разом з цим, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Звертаємо увагу, що Закон набув чинності 25.03.2017 року та застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка.