Звітність про обсяги виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за липень необхідно подати не пізніше 9 серпня
Таку звітність подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 10 число припадає на вихідний або святковий день.
Звітність приймається за основним місцем обліку суб'єкта господарювання в органах фіскальної служби в електронній формі.
Звертаємо увагу на те, що наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 року № 49 не передбачено подання уточнюючих звітів.
При цьому, відповідно до Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та / або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.
Більш детально з особливостями заповнення звітності про обсяги виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів можна ознайомитися у листі ДФС України від 29.04.2016 р. №15535/7/99-99-12-01-01-17.
Затверджено порядок контролю за доходами фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку II та III груп
01.08.2016
Порядок контролю за досягненням фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку другої і третьої груп доходу понад 1 мільйон гривень, що вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 439.
У Порядку зазначено, що для визначення граничного обсягу доходу враховуються в сукупності усі види доходів, які отримані платником єдиного податку від провадження підприємницької діяльності протягом календарного року незалежно від обраних видів діяльності.
Нагадуємо, Податковим кодексом України передбачено, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень для платника єдиного податку II та III груп (фізичної особи-підприємця) незалежно від обраного виду діяльності обов’язковим є застосування реєстратора розрахункових операцій.
Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.