Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 

31 березня 2015  Міністерством юстиції України прийнято наказ № 466/5 „Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України за № 349/26794, який набув чинності 07.04.2015 року.

Згідно з пунктом 7 розділу І зазначеного Порядку відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі - Єдиний державний реєстр), можуть надаватися державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – державний реєстратор) або програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру.

Державний реєстратор може надавати відомості, що містяться в  Єдиному державному реєстрі, у вигляді витягу, довідки та виписки у паперовій формі, а також через Реєстраційний портал.

Запити про надання виписки, витягу та довідки подаються до будь – якого державного реєстратора незалежно від місця зберігання реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Виписки, витяги та довідки в електронній формі на запит, поданий через Реєстраційний портал, засвідчуються електронним цифровим підписом державного реєстратора.

Відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, можуть надаватися без участі державного реєстратора в електронній формі програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру через офіційний веб – сайт розпорядника Єдиного державного реєстру у вигляді: виписки щодо юридичної особи, витягу, довідки та доступу до відомостей з Єдиного державного реєстру.

Плата за отримання відповідних відомостей з Єдиного державного реєстру через офіційний веб – сайт розпорядника вноситься з використання платіжних систем через мережу Інтернет безпосередньо при замовленні послуги.

Оплатити отримані документи можна карткою Visa/MasterCard.

Виписки, витяги та довідки на запит, поданий через офіційний веб – сайт розпорядника Єдиного державного реєстру, формуються за допомогою програмних засобів ведення  та надаються в електронній формі через офіційний веб - сайт розпорядника Єдиного державного реєстру в режимі реального часу.

Сформовані виписки, витяги та довідки зберігаються у Єдиному державному реєстрі протягом одного року. Один раз сплативши за  формування електронного документу, запитувач отримує його номер, за яким він або інша особа ( в тому числі державні та банківські установи)  може безкоштовно завантажити сформований витяг, виписку або довідку з будь якої точки світу он-лайн через Інтернет. Такий документ зберігатиметься у базі даних реєстру протягом 1 року.

Наказом Міністерства юстиції України 31.03.2015 № 466/5 „Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, встановлено, що виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формі відповідно до Закону України „Про електронні документи та електронний документообіг” мають однакову юридичну силу.

Вартість виписки, витяги та довідки, замовлених через Інтернет на 25 %  нижче, отриманих безпосередньо у державного реєстратора. Он-лайн сервіси функціонують 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Цілодобово забезпечується технічна підтримка за телефоном 0-800-50-70-70. З детальною інформацію про он-лайн сервіси Міністерства юстиції України можна  ознайомитись на сайті Міністерства України www.new.minjust.gov.ua.

Розділом ІУ Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців передбачено безоплатний доступ до актуальних на момент запиту відомостей Єдиного державного реєстру, що забезпечується через офіційний веб – сайт розпорядника Єдиного державного реєстру шляхом їх пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування.