22.03.2016

Конкурс краси та таланту «Перлина Бессарабії» Відбірковий тур - перший конкурсний день

У селі Тузли Татарбунарського району стартував районний конкурс краси та таланту «Перлина Бессарабії», ініціатором якого виступив Василь Резніченко, під чиїм патронатом і буде проходити свято краси. Проект підтримали відділ культури та відділ освіти Татарбунарської райдержадміністрації.

Відбіркові тури відбудуться з 19 березня по 9 квітня і завершаться фінальною програмою у районному Будинку культури 17 квітня. Конкурс охопить майже усі села району та місто Татарбунари. У ньому візьмуть участь 38 дівчат з загальноосвітніх навчальних закладів.

Головною метою проведення конкурсу стало об’єднання  мешканців міста та району, виявлення та залучення творчої учнівської молоді до участі в культурно-масових заходах,  збереження та подальшого розвитку художніх традицій, культурних цінностей Татарбунарського району, формування всебічно освічених, ерудованих, духовно збагачених представниць сучасного українського суспільства та приурочений до 25-ої річниці незалежності України.

Конкурсну програму оцінюватиме професійне журі і формуватиме оцінки учасницям за артистизм, грацію, пластику, ритмічність, інтелект, ерудицію, вміння триматися на сцені, костюм, дотримання та відтворення національних традицій, відповідність образу.

Переможниця кожного відбіркового туру стане учасницею фіналу.

У перший конкурсний день у Тузлах змагалися 7 учасниць: Пята Ольга,  Лебеденко Наталія,  Андрєєва Іванна з Дивізії, Савельєва Вікторія з Базар’янки, Волошановська Марія з Тузлів, Тарасенко Дар’я та Браткевич Вероніка з Безім’янки.

До присутніх у залі зі словами привітання звернулися Тузлівський сільський голова Лариса Корнован-Мойсєєнко та Василь Резніченко.

Під час конкурсної програми дівчата змагалися у 5 конкурсних позиціях.

Перший конкурс під назвою «Фотопортфоліо» був домашньою заготовкою. Кожна учасниця надала членам журі самопрезентацію у вигляді фотомонтажу, у якому розкрила найбільш яскраві моменти її життя. Фотогазети мали змогу розглянути, крім членів журі, усі присутні у залі.

Ближче знайомство з учасницями відбулося завдяки конкурсу, який так і називався «Приємно познайомитися». Він розкрив конкурсанток у контексті теми: «Я і мій світ: вчора, сьогодні, завтра». Кожна з дівчат у вільній формі заявила про себе.

«Хвилина слави» належною мірою розкрила таланти дівчат і продемонструвала їх творчі здібності в найбільш вигідному світлі за допомогою групи підтримки.

Під час заходу учасниці виконували не лише домашні завдання, а й мали змогу проявити себе у конкурсі-експромті, який називався «Кастинг ведучих». Дівчата пройшли кастинг на посаду ведучих популярних програм.

«Краса мого краю» - це був завершальний конкурс, в якому учасниці продемонстрували національне вбрання, яке притаманне народові, проживаючому у Татарбунарському районі та презентували його.

Окрасою свята краси та таланту стали виступи учасників художньої самодіяльності: хореографічного колективу «Імпульс» районного Будинку дитячої та юнацької творчості та студії танцю «Фреш» (керівник Ольга Лукіна), солісток РБК Наталі Лози та Оксани Жаран.

Після тригодинного святкового дійства стала відома переможниця півфінального відбіркового туру. Нею стала Андрєєва Іванна з Дивізії.

Усі учасниці отримали від Василя Резніченка грамоти, квіти та цінні подарунки, а переможниця  - грошову винагороду від депутата обласної ради Трифона Антова.

Естафета конкурсу переходить до Лиманського Будинку культури. І вже цієї суботи, 26 березня, шанувальники творчості і краси можуть завітати до сільського закладу культури і насолодитися яскравими моментами культурного життя району.

 

Вікторія Назаренко

Директор районного Будинку культури