09.02.2015

Бажаєте змінити прізвище та ім’я - звертайтеся до відділу ДРАЦС

Всім відомо, що у відділі ДРАЦС проводять реєстрацію народження, смерті, укладення та розірвання шлюбу, видають повторні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану в разі утрати або пошкодження первинних. А ось про те, що до відділу  можна звернутися з заявою про зміну прізвища або імені, знають одиниці.  

Іноді заявники бажають змінити ім’я або прізвище лише тому, що вони здаються їм недостатньо благозвучними або несучасними. Іноді діти, подорослівши, не бажають мати прізвище батька після розірвання шлюбу батьків і змінюють його  на дошлюбне прізвище матері. В тому, пояснювати працівникам відділу причини, з яких заявник бажає змінити прізвище або ім’я, не потрібно. Зміна ж по батькові чинним законодавством передбачена лише у випадку, якщо батько заявника змінив ім’я, що повинно бути підтверджено документально.

Звернутися з заявою про зміну прізвища, імені або по батькові мають право громадяни України, яким виповнилося 16 років. Особи, які досягли 14 років, також можуть звернутися з такою заявою, але лише з дозволу батьків або одного з батьків, з яким проживає дитина.   При поданні заяви про зміну прізвища, імені або по батькові  необхідно пред’явити паспорт, свідоцтво про народження, квитанцію про сплату державного мита, фотокартку. Крім того, особи, які перебувають у шлюбі, представляють свідоцтва про шлюб та про народження дітей.

Зібрані документи відділ направляє до районного відділу внутрішніх справ для встановлення особи заявника та запобігання можливості використання зміни імені з метою ухилення від слідства,  суду, виплати аліментів та з іншою корисливою метою.

Органи внутрішніх справ проводять відповідну перевірку і у місячний термін повертають до відділу ДРАЦС всі надані їм матеріали з висновком про можливість зміни імені заявника або про відмову в цьому.

Після отримання висновку  відділу внутрішніх справ  відділ ДРАЦС повідомляє заявнику про задоволення його клопотання і в присутності заявника складає актовий запис та видає свідоцтво про зміну імені. 

На першій сторінці паспорта заявника проставляється штамп з відміткою про те, що паспорт підлягає обміну впродовж місячного строку.

Про проведену реєстрацію зміни імені призовника і військовозобов’язаного відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає повідомлення до районного військового комісаріату, а також повідомлення до органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника.

Більш повну інформацію можна отримати у спеціалістів відділу ДРАЦС під час особистого прийому або зателефонувавши за номером 3-12-01.

 

 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану  Татарбунарського

районного управління юстиції Одеської області